Szociális fóbiások küzdelme a nagyvilággal

Sziasztok! Ez a blog Neked készült, aki szociális fóbiával küzdesz. Neked, aki önbizalomhiányos vagy, folyton kisebbségi érzésed, megfelelési kényszered van, vagy Neked, akinek nincsenek ilyen problémáid, egyszerűen csak kíváncsi vagy, hogyan élnek ezek a furcsa, visszahúzódó, szégyenlős, csendes emberek, milyen nehézségekkel kell szembenézniük nap, mint nap. Itt olvashatjátok mindennapi botladozásainkat, szerencsétlenkedéseinket, félelmeinket, amelyeket megosztunk veletek, hogy érezzétek nem vagytok egyedül.

Dr. Richards-terápia

A könnyebb navigálás érdekében ide gyűjtöttük a linkeket jelenlegi nagy projektünkhöz, ami nem más, mint a dr. Richards által megalkotott, szociális fóbiával foglalkozó audioterápia magyarítása:

1. bemutatkozó lecke

2. lecke

3. lecke

4. lecke

5. lecke

6. lecke

7. lecke

8. lecke

9. lecke

10. lecke

11. lecke

Friss topikok

  • Omega zero: Szia! Régen jártam erre, de szinte ráéreztem, hogy fel kellene néznem. (Én vagyok az a fickó, aki... (2024.06.13. 22:09) Telnek-múlnak az évek
  • Emese Hoffmann: Nagyon szerettem a blogotokat. Remélem egyszer megírjátok, mi van most veletek (2024.02.27. 22:48) Már nem agyalok annyit
  • Zillaba: Él még ez a blog?Hihetetlen,mintha én írtam volna!Vasárnap van este 9 és előre izgulok a jövő hét ... (2020.03.01. 20:58) Introvertáltság és a munka világa
  • BBea24: A felhasználónevem ne tévesszen meg senkit.. 31 vagyok... Ugyanez van velem is... Csak párkapcsola... (2019.11.07. 22:02) Örök gyerek
  • Free_soul: Mi újság, hogy vagy? (2018.06.26. 07:14) A hétfő árnyéka

2013.06.23. 14:04 Kaisa

A "céges buli"

2 napos összetartást szerveztek a munkahelyem kb 130 dolgozójának. Csodálatos ötlet. Utazzunk el valahová, lehetőleg vízpartra, hogy folyamatosan magyarázkodhassak, miért nincs kedvem fürödni. Töltsünk el együtt 2 fantasztikus napot. Ebből a 130 emberből kb 30-ról tudom, hogy kicsoda. Jóban igazából max 8-10-zel vagyok, de velük sem annyira, hogy egész estéket beszélgessek át. Mindegy, ha menni kell, hát menni kell. Igazából csak két dolog idegesített, a szobabeosztás és a kényszeres csevegés.

Leutazással minden oké, első sokk akkor következett be, amikor megkaptuk a szobakulcsokat. Olyan nevet olvastam az enyém mellett, amit még soha nem láttam, hallottam. Na, szuper, valami totál ismeretlennel tettek össze. Barátnőm (az egyike azoknak, akikkel igazán jóban vagyok, és aki tud róla, mekkora antiszoc vagyok) sem lett jobb kedvű, amikor a saját szobáját látta. Szerencsére a szállás elfoglalásánál azért kiderült, hogy bőven rászámoltak a résztvevőkre, mindenki saját szobát kapott több ággyal. Az is kiderült, hogy egy másik, közvetlen munkatársam is hozzám lett besorolva, csak őt nem láttam a papíron. Az enyhe sokk után hamar sikerült úgy szervezkedni, hogy barátnőm és én kerüljünk egy szállásra. Végül csak ketten maradtunk, mert az ismeretlen nevű egyén sem bukkant fel, így a szállás okozta stressz megoldódott.

A program nem volt rossz, tekintve, hogy szinte végig szabadprogram volt. Semmi erőltetett csapatépítés, semmi verseny stb. Egyedül az étkezések során volt esély a szocfóbnak előtörni. Nálam igen erősen jelen van az antiszociális szál is a fóbia mellett. Nem szeretek ismeretlenekkel csacsogni a semmiről. Nem szeretem, ha mellém ül egy látásból ismert nő, aki a svédasztalról összeszedett fogását kommentálja, amikor leül mellém. „Milyen finom ez a leves, tegnap nem ettem levest, de most kipróbálom” „Ez a pirított tészta elég érdekes” „Nem bírtam megállni, hogy ne hozzak még egyet” stb stb. Minden egyes alkalommal, amikor visszatért valami kajával, azt ő kommentálta. Én meg nem tudom ezt kezelni. Nem tudok vele jókedélyűen elcsevegni a sült tök állagáról, a leves sótartalmáról, mert nem érdekel! Egyszerűen fáraszt a jópofizás, így ki szoktam hagyni. Nem is reagáltam rá, de ő rendíthetetlenül folytatta minden egyes újabb tányér után. Persze mondhatnánk, hogy akkor mégis mi a baj? Hiszen egyszerűen figyelmen kívül hagytam, hol itt a gond? A gond a szocfób lelkiismeret furdalásommal van. Hogy mindeközben azon stresszeltem, hogy milyen bunkó vagyok, miért nem vagyok kedvesebb? Rajtam bukna el az összes közösségépítő ebédelés stb stb. Volt, hogy ismeretlen, nagyhangúak közé keveredtünk ebédnél. Akik érdeklődve kíváncsiskodtak, hogy milyen a kaja, amit eszünk. De nekem meg semmi kedvem nem volt megint a kajáról beszélni. Pláne nem olyanokkal, akikhez semmi közöm. Általában a jó ismerőseimmel, barátaimmal már hajlandó vagyok udvariassági köröket futni, és nem akadok ki egyből, de ők meg általában békén hagynak engem, mert ismernek.

Én szeretek csöndben enni, de akkor meg jönnek a megjegyzések, hogy milyen csendes vagyok. IGEN BMEG, CSENDES VAGYOK!! ÉS?! Miért van ez a folyamatos pofázási kényszer? Vagy válaszoljam azt, hogy „neked meg be nem áll a szád!”? Oké, pofázzanak, de ne akarják már, hogy én is asszisztáljak hozzá! Miért kell engem is bevonni? Miért nem tudnak magukkal elpofázgatni? Miért nem lehetek csendes? Van valami illemkódex, amiben benne van, hogy legalább 5 percenként megjegyzést kell tenni a kajára, a hőmérsékletre, a felszolgálásra, egymásra? Miért kell mindig beszélni? Miért érzik sértőnek, ha nem szólok hozzájuk? Ha nem éreznék, akkor nyilván nem erőltetnék annyira, hogy beszéljek. Ez is biztos valami szociálpszichológiai dolog, hogy miért KELL mindig beszélgetni. Majd kutatást végzek.

2 komment

Címkék: munkahely


A bejegyzés trackback címe:

https://onbizalomnelkul.blog.hu/api/trackback/id/tr215374419

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

H.Macska 2013.06.26. 22:45:01

Én ilyesmiken már nem tudnék résztvenni, elviselni a sok nem-érdeklő csicsergést.... anno többen nem is vettem részt, az első alkalommal, amikor kirúgások voltak, lapátra kerültem én is :)

KovacsPista777 2016.01.14. 08:30:34

"Én szeretek csöndben enni, de akkor meg jönnek a megjegyzések, hogy milyen csendes vagyok. IGEN BMEG, CSENDES VAGYOK!! ÉS?! Miért van ez a folyamatos pofázási kényszer? Vagy válaszoljam azt, hogy „neked meg be nem áll a szád!”? "

Hú de hányszor hallottam ezt. Meg az a sok kínos vigyorgás, amibe belefájdul az ember arca. De a "társasásgi illem" alapján nem mehetek ki, ott kell ülnöm.
Tudom, megint KELL-ezek, amit nem szabad, de hogyan ne KELL-ezzek? Rúgjam fel az illemszabályokat? Lehet, hogy ezután azt teszem.

De, hogy ezután nem állom meg szó nélkül, az biztos. :)
süti beállítások módosítása