Szociális fóbiások küzdelme a nagyvilággal

Sziasztok! Ez a blog Neked készült, aki szociális fóbiával küzdesz. Neked, aki önbizalomhiányos vagy, folyton kisebbségi érzésed, megfelelési kényszered van, vagy Neked, akinek nincsenek ilyen problémáid, egyszerűen csak kíváncsi vagy, hogyan élnek ezek a furcsa, visszahúzódó, szégyenlős, csendes emberek, milyen nehézségekkel kell szembenézniük nap, mint nap. Itt olvashatjátok mindennapi botladozásainkat, szerencsétlenkedéseinket, félelmeinket, amelyeket megosztunk veletek, hogy érezzétek nem vagytok egyedül.

Dr. Richards-terápia

A könnyebb navigálás érdekében ide gyűjtöttük a linkeket jelenlegi nagy projektünkhöz, ami nem más, mint a dr. Richards által megalkotott, szociális fóbiával foglalkozó audioterápia magyarítása:

1. bemutatkozó lecke

2. lecke

3. lecke

4. lecke

5. lecke

6. lecke

7. lecke

8. lecke

9. lecke

10. lecke

11. lecke

Friss topikok

2016.01.30. 10:00 Kaisa

Könyvszemle: Az introvertáltak előnye 2. rész

Mik azok az „introk”? Te is az vagy?

Az introvertáltság lényegét tekintve egy temperamentum típus. Nem egyenlő a félénkséggel vagy a visszahúzódó személyiséggel, nem betegség és nem kóros. Nem olyasmi, amit meg tudsz változtatni, de megtanulhatsz együttműködni vele.

A legerősebb különbség, hogy belső világukból (ötleteikből, érzelmeikből és benyomásaikból) merítik az energiát. Energia megőrzők, a külvilág túlterhelheti őket a „túl sok” kényelmetlen érzésével, ettől nyugtalanok vagy tompultak lesznek. Korlátozniuk kell a társasági élményeiket, hogy ne merüljenek ki teljesen. Ugyanakkor egyensúlyra van szükségük az egyedüllét és a külvilág között, hogy ne veszítsék el a perspektívájukat és a kapcsolatukat a világgal. Akik jól egyensúlyoznak az energiájukkal, azok kitartóak és képesek önálló gondolkodásra, mély fókuszálásra és kreatív munkára.

Ezzel szemben az extrovertáltakat a külvilág energetizálja, a tevékenységek, emberek, helyek és a dolgok. Ők energia elköltők. Sok belső elmélkedés, egyedüllét vagy egy ember társaságában levés alul stimulálja. Ugyanakkor muszáj a cselekvő idejüket a „csak létezés”-sel kiegyensúlyozniuk, különben elvesznek a stresszes tevékenységek forgószelében. Mit adnak a társadalomnak? Könnyen kifejezik magukat, eredményekre koncentrálnak, élvezik a tömeget és a cselekvést.

Introk olyanok, mint az újratölthető elem, pihenniük kell a feltöltődéshez, ehhez kevésbé stimuláló környezet kell.

Extrok olyanok, mint a napelem, egyedül, vagy bent lenni számukra olyan, mint felhő alatt lenni. A napelemnek kell a nap, ki kell mozdulniuk, hogy töltődhessenek.

A fő különbségek

  1. Energia termelés
  2. Ingerekre reagálás
  3. Tudás és tapasztalat megközelítése

Az extrovertáltakat az ingerek sokasága élteti, amit egy introvertált túl soknak találhat. Az extrovertált egy széles hálót vet ki, mikor információt gyűjt, az introvertált a leszűkített mélyre ásást szereti.

 

Folytatás következik...

 

2 komment

Címkék: introvertáltság


A bejegyzés trackback címe:

https://onbizalomnelkul.blog.hu/api/trackback/id/tr518307084

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Dreamer88 2016.02.02. 07:03:21

Az első bekezdést nagy betűkkel kellene kiírni sok helyre.

Sajnos sokan (köztük én is) hajlamosak a félénkségüket és önbizalomhiányukat letudni azzal, hogy "introvertált vagyok, nem tudok ezen változtatni".

Nagyon jó ez a könyvszemle. Már alig várom a következő részt.

Édua84 2016.02.05. 13:03:32

Most kezdtem el Susan Caine Csend című könyvét, és szinte ugyanezt írja le. Ettől függetlenül érdekes. :)
süti beállítások módosítása