Szociális fóbiások küzdelme a nagyvilággal

Sziasztok! Ez a blog Neked készült, aki szociális fóbiával küzdesz. Neked, aki önbizalomhiányos vagy, folyton kisebbségi érzésed, megfelelési kényszered van, vagy Neked, akinek nincsenek ilyen problémáid, egyszerűen csak kíváncsi vagy, hogyan élnek ezek a furcsa, visszahúzódó, szégyenlős, csendes emberek, milyen nehézségekkel kell szembenézniük nap, mint nap. Itt olvashatjátok mindennapi botladozásainkat, szerencsétlenkedéseinket, félelmeinket, amelyeket megosztunk veletek, hogy érezzétek nem vagytok egyedül.

Dr. Richards-terápia

A könnyebb navigálás érdekében ide gyűjtöttük a linkeket jelenlegi nagy projektünkhöz, ami nem más, mint a dr. Richards által megalkotott, szociális fóbiával foglalkozó audioterápia magyarítása:

1. bemutatkozó lecke

2. lecke

3. lecke

4. lecke

5. lecke

6. lecke

7. lecke

8. lecke

9. lecke

10. lecke

11. lecke

Friss topikok

  • Omega zero: Szia! Régen jártam erre, de szinte ráéreztem, hogy fel kellene néznem. (Én vagyok az a fickó, aki... (2024.06.13. 22:09) Telnek-múlnak az évek
  • Emese Hoffmann: Nagyon szerettem a blogotokat. Remélem egyszer megírjátok, mi van most veletek (2024.02.27. 22:48) Már nem agyalok annyit
  • Zillaba: Él még ez a blog?Hihetetlen,mintha én írtam volna!Vasárnap van este 9 és előre izgulok a jövő hét ... (2020.03.01. 20:58) Introvertáltság és a munka világa
  • BBea24: A felhasználónevem ne tévesszen meg senkit.. 31 vagyok... Ugyanez van velem is... Csak párkapcsola... (2019.11.07. 22:02) Örök gyerek
  • Free_soul: Mi újság, hogy vagy? (2018.06.26. 07:14) A hétfő árnyéka

2013.06.11. 11:26 Daniellaaa

Merengő

Imádok belemerülni a gondolataimba, még akkor is, ha tudom nem tesz jót. Így mindent csak túlgondolok, de akkor is szeretem. A legjobb hajnalban felkelni, mikor alig kelt fel a nap és körbesétálni a lakhelyemet, ilyenkor még a legtöbb ember alszik, a kutyák sem lármáznak. Ez a legjobb alkalom, hogy egy kicsit magunkba mélyedjünk, csend van és békesség. Mostanában többször fontolgatom, hogy jó lenne elmenni egy zarándokútra. Az El Camino lenne a legjobb, de ahhoz még nem vagyok elég bátor és edzett, nem mellesleg pedig anyagilag is megterhelő egy ilyen út. Magyarországon is létezik zarándokút, kreatívan Magyar Zarándokútnak nevezték el, ezen szeretnék részt venni a közeljövőben. Otthon a négy fal között is lehet elmélkedni, de az teljesen más, mint mikor a szabadban vagyunk egymagunk vagy társasággal, de mindenki a saját gondolataival van elfoglalva. A természet megnyugtat, a madarak csicseregnek. A legjobban az erdei ösvényeket szeretem, főleg nyáron, amikor hőség van, nagyon jó mikor egy ilyen séta, túra alkalmával betévedünk egy erdőbe, jó érzés, mikor a fák hűs árnyékában sétálhatunk.

Vannak emberek, akik nem tudnak csendben maradni, be nem áll a szájuk, mindegy miről beszélnek, a lényeg, hogy mondjanak valamit. Néhány alkalommal volt már szerencsém ilyen emberrel beszélgetni. Bár a beszélgetés ebben az esetben enyhe túlzás, hiszen az ilyen típusú ember, nem beszélget, csupán beszél. Egy idő után rém fárasztó tud lenni, én személy szerint rendesen kimerülök, ha sok időt kell eltöltenem egy ilyen ember társaságában. Az olyan emberfajta a legérdekesebb, aki annyira szereti hallatni a hangját, hogy talán észre sem venné, ha a másik fél rég nem lenne ott, ő akkor is mondaná a mondandóját, nem várja meg, hogy a másik reagáljon, nem is érdekli, hogy mit gondol a másik fél. Két szélsőséges eset, mi szociális fóbiások, és ők sokat beszélők. Mindegyikkel nehéz, a különbség annyi, hogy általában a sokat beszélő embereket nem érdekli mások véleménye. Nem tudnám róluk elképzelni, hogy magukba zuhannak, amiért túl sokat fecsegtek a legutóbbi baráti találkozójukon. Míg mi emésztjük magunkat állandóan, amiért túl csendesek vagyunk. Dehát miért vagyunk, mi rosszabbak, mint szószátyár embertársaink? Nem vagyunk rosszabbak. Sőt, velünk könnyebb, mi jól tudunk hallgatni, mi csak akkor beszélünk, ha van mondanivalónk, nem szeretjük az értelmetlen, felesleges fecsegéseket.

Szeretek autóban, buszon nézelődni, ezért nem szeretem, ha olyan ismerőssel utazok, aki kényszert érez az állandó szájtépésre. Én ilyenkor inkább merengek, vagy olvasok. A legjobban azt utálom, mikor mellém ül egy idegen a buszon és elkezd hozzám beszélni. Nálam egy ilyen helyzet nem okoz különösebben szorongást, mégsem kedvelem. Nem értem, miért érzi szükségét, hogy szóba álljon velem, holott nem is ismer. Ilyenkor elkezd beszélni az időjárásról vagy arról, hogy milyen sokan vannak a buszon, csupa haszontalan, semmitmondó témáról, amiről nem kellene beszélni. Egy ideig megy, hogy figyelmesen reagáljak a fecsegésére, de aztán elunom, elkezdek csak bólogatni és nem odafigyelni. Mennyivel jobb lenne, ha felvállalnám, hogy nem akarok vele beszélgetni és akkor békén hagyna. De nem teszem, sosem teszem, nem akarom megbántani, megsérteni, nem akarok mogorva lenni vele. Téboly, hogy még egy idegen érzéseire is odafigyelek. Ő figyel az én érzéseimre? Arra, hogy talán nem akarok beszélgetni, talán szívesebben agyalnék tovább? Na tessék, még egy példa, hogy miért vagyunk mi jobbak, mint a sokat fecsegő embertársaink.

3 komment


A bejegyzés trackback címe:

https://onbizalomnelkul.blog.hu/api/trackback/id/tr95355307

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kaisa 2013.06.12. 19:03:25

És mi van azokkal a szociális fóbiásokkal, akik mégis rengeteget beszélnek? Ők nem szociális fóbiásak? Vagy túlkompenzálnak? Mert ott vannak ők is. Azt mondják, hogy szociális fóbiájuk van, de nem is látszik rajtuk, mert be nem áll a szájuk.

Daniellaaa · http://onbizalomnelkul.blog.hu/ 2013.06.12. 23:40:35

Igen, igazad van. Majd elfelejtettem, hogy van a szociális fóbiások között is olyan, aki a zavarát túl sok beszéddel igyekszik kompenzálni. Nekik sem lehet egyszerű.

Kaisa 2013.06.23. 14:09:00

Na, most a múlt heti céges bulin volt szerencsém érezni a különbséget a két típus között. Az egyik egy kanál levest sem képes anélkül lenyelni, hogy ne lenne hozzá sztorija. A másik mellett meg nagyon jót lehet olvasgatni az árnyékban. egyeseknek folyamatos belső kényszerük van, hogy hallassák a hangjukat. Tényleg nulla információ van abban, amit mondanak, mégis mondani kell valamit. Ha nem hallják a hangjukat, akkor biztos bepánikolnának, hogy megnémultak. Rettenetesen fárasztó. Ezek fel sem fogják, hogy szeretnék másra is figyelni, nem csak rájuk. Ha nekik mondanivalójuk van, azt nem tudják elzárni. Vajon hogyan alakul ki ez a két ennyire különböző típus?
süti beállítások módosítása